Faizsiz Kredi

Faizsiz kredi arayanlar direkt “biz kredinizi çekelim siz ödeyin“” şeklindeki ilanlar üzerinden yapılan taleplerde komisyon ödemek durumunda kalabilirler..Bankalar geri ödemeli olarak müşterilerine kredi sağlayan kuruluşlardır. Müşterilerinin istedikleri kredi tutarının üzerinde daha önce belirlenmiş olan oranda bir faiz belirleyerek geri ödemeli olarak onlara bir nevi kredi satmaktadır. Bankalar belirli dönemlerde yüksek belirli dönemlerde ise düşük faiz oranlarından kredi verirler. Örneğin; bayram kampanyaları ya da yılbaşı dönemindeki kampanyalar adından da alınabileceği gibi müşterileri kredi almaya yönelten kampanyalardır. Bu dönemde kampanyalarda çeşitli avantajlar yapılmaktadır. Faiz oranları düşürülür ve bir sonraki kampanyaya kadar çok sayıda müşteriye ulaşmaya çalışır.

Ancak faiz konusunda hassasiyeti olanlar ya da aldığı parayı daha yüksek miktarlarda geri ödemek istemeyen kişiler faizsiz kredileri tercih etmektedirler. Faizsiz krediler bazı bankaların uygulamakta olduğu bir kampanyadır. Denizbank, HSBC, IN Bank belirli dönemlerde bu kampanyayı uygulamakta ve çok sayıda müşteriye ulaşmaktadır. Burada değinilmesi gereken bir diğer nokta da bankaların faiz uygulamayınca nasıl kazandıkları olacaktır. Elbette ki bir bankanın karşılıksız iş yapması mümkün değildir.

Bankalar belirli dönemlerde kampanyalara gitmekte ve faizsiz kampanyalar piyasaya sunmaktadırlar. Faizsiz kampanyaları satın almak isteyen müşteriler bankaya geri faiz ödemezler. Ancak bu kampanyalarda dosya masrafları ve hesap ücretleri kat kat fazladır. Faiz ödediğiniz kredilerde çok daha düşük oranlardan dosya masrafı ve hesap ücreti ödersiniz.

Şu anda faizsiz kredi uygulamalarına uygun olarak örnek olarak gösterebileceğimiz kampanyalardan birisi de Halkbank’ ın girişimcilere yönelik olan Kobi kredisidir. Bu krediye göre 3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve 1 yıl içerisinde kendi adına işletme kuran kişilere %100 faiz indirim imkanı sunulmaktadır.

Faizsiz kredi veren bankalar

Vakıfbank’ da faizsiz kredi ürünleri bulunmaktadır. Ancak dosya masrafları göz önüne getirildiğinde mantıklı olan bankaların ihtiyaç kampanyalarından düşük faizli olarak kredi almak olacaktır. Bankalar sık sık bu kampanyaları düzenlemektedir. Örneğin Denizbank 0,99 tl’ lik faiz oranlarıyla en avantajlı kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Faizsiz kredi almak son derece zordur, ancak internetten ya da bizzat bankaların resmi internet siteleri üzerinden kampanyasını duyurusunun yapılmasından sonra bankaya faizsiz kredi almak için başvuru yapabilirsiniz.

One thought on “Faizsiz Kredi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.