Bankalar kendileri için en uygun, ne güvenilir ve en risksiz müşterileri tespit etmek istedikleri zaman ülkemizde bu konuda çalışan yetkili kurum olan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın verilerini incelemekte ve ona göre karar vermektedir. Adı geçen bu kurum hazırladığı kara liste ile bankaların kesinlikle uzak durması gereken kişileri tespit ve ilan ederken söz konusu bu durum kara listede adı bulunan kişiler için çok büyük sıkıntılara sebep olmaktadır. Anlatılan durumdan mustarip olan kişilerin imdadına yetişen ise hemen hemen her yerde hizmet vermeye devam eden “kara listedekilere kredi verilir” sloganı ile dikkat çeken kredi danışmanlık firmaları olmaktadır. Uygulamakta oldukları farklı yol ve yöntemler ile pek çok farklı kişiye kredi olanağı sunmakta olan bu yerler bankalardan kalan boşluğu fazlası ile doldurmaktadırlar.

KARA LİSTEDE OLANLARA KREDİ VERİYORUZ

Son zamanlarda oldukça önemli ve bankacılık terimleri arasında en çok kullanılan ibareler olan kara liste ve kredi notu kelimeleri son derece başarılı uygulamalar olsa da bu durumlar yüzünden bankalar ile iş yapma konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin sayısı da yadsınamayacak kadar fazla olmaktadır. Bu kişiler acil olarak para bulma ihtiyacı duydukları zaman oldukça büyük sıkıntılar yaşamaktayken bu konuda çözüm üretmekte olan kredi danışmanlık firmaları imdatlarına yetişmiştir.

Adı geçen bur firmalar hemen hemen her durumdaki kişilere kredi vermekle beraber kara listede adı olan kişiler de bunlara dahil olmaktadır. Çalışma sistemleri tamamen bankalar gibi işlemek ile beraber adı geçen yerlerden daha rahat bir prosedür uyguladıkları da herkesçe bilinen durumlar arasında yer almaktadır. Kredi verecekleri kişilerde taşımalarını istedikleri hiçbir özellik bulunmamakla beraber hemen hemen hepsi evrak ya da belge talep etmeksizin kredi süreci başlatmaktadır.

Kara Listedeyim Kredi Çekebilirmiyim? diyorsanız iletişim adresimizden bize ulaşın.

Belirtilmesi gereken bir başka konu ise kara listedekilere kredi veren bu yerlerin komisyon ile iş yaptığıdır. Verdikleri hizmetin karşılığı olarak değerlendirdikleri bu komisyonlara ait oranlar firmadan firmaya farklılık göstermek ile beraber genel çerçevede yüzde on beş ile yüzde otuz aralığında seyretmektedir. Senet karşılığında para veren yerler arasında da değerlendirebileceğimiz bu yerler pek çok kişinin maddi sıkıntısına büyük bir kolaylıkla çözüm getirmektedir.