Bilirsiniz ki internet ortamında kredi kullanmak son günlerde gayet doğal, güvenilir krediler haline gelmiştir. Sizde isterseniz ve komisyon oranını kabul edenlere senetle kredi var. Ancak yapmanız gereken şey ise internetten ulaşarak başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Onlar size bir şekilde dönüş sağlamaktadır. Ancak komisyonla kredi kullanan kişiler çalışmak kanunen hükmü yoktur. Eğer kısa süreli çalışmayı düşünmüyorsanız, bulaşmayın.

Komisyonla kredi verenler genel olarak kredi şirketlerinin birer koludur. Ancak size kredi çıkmadığı takdirde size kefil olan bu kuruluşlar bu sebepten dolayı bazen yüksek komisyon alabilmektedir. Bilirsiniz ki bankalar kefil olan kişilere de ince eleyip sık dokuduğundan sebeple kefil olacak kişilerinde KKB notlarının yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca krediniz kabul edilmedi diyelim bundan dolayı herhangi bir komisyon almıyorlar.

Senetle kredi verilirken genelde istenen komisyon oranları % 15-50 arası değişmektedir. Vade sayısına ve kredi miktarına göre oranlar değişmektedir.

Kişiler zaman zaman acil kredi lazım diyerek para arayışı yoluna gitmektedir. Ancak bankalarda kişilere artık hemen kredi verme taraftarı değiller. Çünkü insanlar kredi çekip ödememe yollarını çok yaptıkları için bankalar kredi vermeleri olaylarına biraz kısıtlama getirmiş durumdadır. Ayrıca kişilere kredi notu vererek sizlere kredi vermek için belirli not verip buna göre kredi vermek riskli veya risk içermiyor şeklindedir. Not 0-1900 arasında verilmektedir. 1500 üzerinde kişilere genelde kredileri onaylanmaktadır.

Sizde kredi çektiyseniz ödemeleriniz düzenli yapmanız gerekmektedir. Ancak size kredi çıkmıyor diye üzülmeyin. Çünkü kredi veren kuruluşlar kredi vermek için çok inceleme yapmaz. Sizden kefil istemez, gelir belgesi istemez. Yani prosedürlerle pek uğraşmamaları bizler için iyi bir şey. Sonuçta kefil bulmak bu devirde gerçekten zor. Kredi veren kurumlarda resmi bir yer olmadığından kişiler imza atmak için korkmaktadırlar.

Ayrıca isterseniz senetle kredi veren diğer bir kolları da bulunmaktadır. Ancak bunda dikkat etmeniz gereken seneti imzalarken vadesine dikkat etmeniz gerekecektir. Ayrıca vadeli para aldıysanız da bunu mutlaka ödeyeceğiniz her tarih için ayrı senet imzalamanız sizin faydanıza olacaktır. Çünkü vadenizi her ödediğinizde elinizde bir senet geçmiş olacak buda sizi rahatlatacaktır. Herhangi bir borcunuzu ödemediğini iddia ettiklerinde ise elinizde herhangi bir delil olacaktır.