Borç Para Veren Tefeciler

Ne işle uğraşırsanız uğraşın, ortada bir ticaret söz konusu ise, en sağlıklı sonucu alabilmek için en çok güvenliğe önem vermelisiniz. Yasalara göre hareket etmek, sonradan karşılaşabileceğiniz tüm sorunlardan daha kolay sıyrılmanızı sağlayacaktır.

Hayat standartları, yaşam koşulları ve devlet tarafından belirlenen açlık sınırı düşünülünce paraya ihtiyacı olmayan birini bulmak neredeyse zor. Herkesin öncelikleri de birbirinden farklı olduğu düşünülünce, acil nakit ihtiyacı talebi de herkese göre değişim gösterecektir. Fakat, barınma, açlık ve sağlık en temel üç ihtiyaçtır. Elbette eğitim, giyinme ve eğlenme de temel ihtiyaçlar için sayılmalıdır. Bunlar olmadan, keyif alarak yaşamak çok da mümkün olmayacaktır. Bu öncelikler düşünüldüğünde, elbette herkesin acil nakte ihtiyacı vardır.

Senetle Borç Para Veren Tefeciler

Sadece askeri ücretle bir işte çalışıp, para biriktirerek ihtiyaç duyduklarınıza sahip olmak da oldukça zor. Bankaların bireysel ihtiyaç kredileri ise böyle zamanlarda insanların yardımına koşuyor. Öncelik sıranızı belirleyerek, banka kredisi çekebilir ve aydan aya ödemelerinizi yapabilirsiniz. Borcunuz bittiğinde de öncelik sıranızın alt kademelerinde yer alanlar için yeniden kredi çekebilirsiniz.

Bankalardan kredi alamayanların ilk akıllarına gelenlerden olan borç para veren tefeciler ise aslına bakarsanız kesinlikle, umut bağlayacağınız bir kapı olmamalıdır. Bu konuda kati olarak belirtmek gerekir ki, bankalar dışında senetle ya da sözleşme ile kredi verme yetkisine kimse sahip değildir. Üstelik, faiz oranları da düşünülünce, yapacağınız anlaşmadan her koşulda zararlı çıkacaksınız. Örneğin, tefecilik yapanlar ile anlaşıp 10000 liralık bir kredi talep ettiğinizde, geri ödemenizi neredeyse iki katı şeklinde yaparsınız. Borcunuz eğer sağlık sorunu değilse, bu kişiler ile kesinlikle anlaşmamalısınız. Sonuç olarak tefecilik yapmak ülkemizde yasaktır. Her ne kadar borç almak suç olmasa da, yasal olmayan yollardan kazanılmış bir parayı borç olarak almanız sorun ve suç teşkil edebilir. Bu paranın, çalıntı olmadığını bilemezsiniz.

Banka Dışı Borç Veren Yerler

Senetle kredi verenler ile çalışmak yerine, banka kredisi için, bankaların taleplerini karşılamaya yönelik finansal durumunuzu iyileştirmeye çalışmalısınız. Bu çok daha sağlıklı ve güvenilir bir ticarettir. Bankalar sizi asla tehdit etmezler ve bütün işlemler yasalar çerçevesinde gerçekleşir. Acil nakite banka borcunuz yüzündense, bu konuda bankalar ile görüşerek kredi borcu yapılandırma seçeneklerini değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

2 thoughts on “Borç Para Veren Tefeciler

  1. Merhaba 1500 lira gelirim var özel sektörde yönetici kadrosunda bulunuyorum borçlarımdan dolayı sıkıştım 3000 ile 5000 lira arası nakite ihtiyacım var acil her ayın 20sinde 300 ile 500 lira arası ödeme yapabilirim yardımcı olurmusunuz

  2. Merhaba özel sektör de çalışıyorum 1500 TL maaş alıyor um borçlar dan dolayı sıkıştı 10000 lira nakite ihtiyacım var her ayın 20 sinde 500 TL ödeme yaparım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.