Acil Kredi Veren Kurumlar Hangileri

Kredi denilince aklımıza ilk olarak bankalar gelmektedir. Evet yanlış bir yargı değil bu ama sadece kredi kullanabilir kurumlar banka değil. Bankaların dışında da bu şekilde hizmet vererek maddi gereksinimlerinize çözüm sunan resmi kurumlar var. Özellikle mesleğinizle alakalı olan odalar, dernekler ve vakıflar bankalardan bağımsız olarak yatırıma teşvik amaçlı olarak acil kredi verme işlemleri yapmaktadır.

POLSAN; Polis Bakım ve Yardım Sandığı olarak bilinen POLSAN Kanalı ile kredi kullanabilirsiniz. POLSAN kredileri için ilgili sandığa üye olmanız ve aylık belirlenen aidat ödemelerinizi de yatırıyor olmanız gerekmektedir. Sadece ihtiyaç kredisi değil buna ek olarak taşıt, konut, düğün için de borç alarak aylık vadeler de ödeyebilirsiniz. Kullanabilir kredi limitleri ise; ihtiyaç için 1 ile 6 ay süresinde üye olmanız gerekiyor. Aidat ödemenizin de üyelik süreniz baz alınarak 7 katına kadar para alabilirsiniz. Taşıt kredilerinde 6 ay üzerinde üye olmanız halinde en fazla 25 bin TL tutar da krediyi 48 ay vade ile kullanım hakkına sahipsiniz. Konut kredisin de talep edilen ortaklık süresi ise 36 ay ve üzeri çeklinde belirlenmiştir. 120 ay vade süresine ek olarak yatırdığınız aidat ödemelerinin 25 katına kadar destek sağlanmaktadır. Son olarak düğün desteği şartı da ihtiyaç kredisi kullanım maddeleri ile aynıdır.

İLKSAN; Öğretmenlerin birbirlerine destek olması ve aradaki yardımlaşmanın artırılması için oluşturulan dernekler arasındadır. POLSAN kredilerinde söz konusu olduğu gibi İLKSAN kredisi kullanabilmeniz için de üye olmanız gerekmektedir. Dışarıdan üye olmayan kişilerin kullanımına kapalıdır ve buna ek olarak aidat ödemelerinizi de yapıyor olmanız gerekiyor. Hem kefil şartlı hem de kefilsiz kredi çeşitlerinden size en uygun olanını belirleyebilirsiniz. Resmi internet adresi üzerinden başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

BİZ KREDİNİZİ ÇEKELİM: Bankalardan kredi alamayanların tercih ettiği yasal kurumlardan biride danışmanlık hizmetleri kapsamında çalışmaları olan bu kurum üzerinden sicili bozuk olan kredi, notu düşük olanlar için yükseltme çalışmaları ve alternatif kredi çözümleri ile iş ve mesleklerinde daha başarılı olmalarını sağlayacak acil para ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır.

ESNAF VE SANATKARLAR ODASI; İş yeri almak isteyen ya da iş yerinin maddi gereksinimlerini karşılamak isteyen esnafların ilk başvuru yaptığı yerlerden birisidir. Anlaşmalı bankalar aracılığı ile gerekli krediyi tarafınıza iletip faiz oranlarına bağlı kalarak uzun vade de kolay ödeme yapmanızı sağlamaktadır. Bunun için ise vergilerinizi zamanında ödemeniz ve oda kaydınızın olması gerekmektedir.

Bu kapsamda kredi veren resmi kurumların artması bankaların faizle kredi vererek özellikle esnafları borç batağına düşürmesinin önlenmesi ve aynı zamanda kendi meslek gruna destek veren kuruluşların artmasıyla karşılıklı güven içinde yatırımların artmasını sağlayarak ülkemize artı puan olarak geri dönmesi açısından da çok önemlidir.

Kaynak: Kredi Yatırım Danışmanlığı

5 thoughts on “Acil Kredi Veren Kurumlar Hangileri

  1. Acil 5000 ₺ ihtiyacım var kredi kartı ve ek hesabımı kapatacagim Mart ayı sonuna kadar vade verilmesi yeterlidir. 02.12.2016 tarihine kadar acil lazım. Bu tarihten sonraki krediler degerlendirilmeyecektir.

  2. 10.000 tl ye ihtiyacım var ama 48 ay ödemeli daha kısa ödemeli beni zorlar şartları yazarsanız memnun olurum malül en emekliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.