Toplum genelinde bilinen yanlış bilgilerden birisi de kredilerin sadece bankalardan alındığıdır. Bu durum son derece yanlış bir kanıdır. Son dönemlerde banka gibi hatta bankalardan daha avantajlı şekilde kredi veren kurum veya kişiler bulunmaktadır. Aracı kurum olarak kısaca ifade edebileceğimiz bu yapılanmalar kurumsal kimlik ışığında ve tamamen etik değerler ile sizlerin nakit sorunlarını karşılamaktadır. Bankalara alternatif olarak uygulanan bu kredi yöntemlerinde bankaların aradığı kredi notu, kefil, teminat, peşinat ve gelir belgesi gibi belgelere de gerek duyulmamaktadır.

Kredi notunun düşük olmasından dolayı bankalardan kredi alamayan kişiler, maaşında haciz olan veya kara listede olan kişiler, çaresiz değildir. Senetle veya komisyonla kredi alarak siz de nakit sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz.

Bankalara hiç gitmeden istediğiniz kredi miktarını görüşme esnasında bildirmeniz ve kendi ödeme gücünüzü gösteren bir tablo sunmanız dahilinde sizler için en uygun faizli kredilerinizi alabilirsiniz. Bu kredileri almak isteyen kişilerin mesleğinin ve sosyal statüsünün hiç bir önemi yoktur. Öğrenciler, ev hanımları, işsizler, emekliler ve memurlar bu kredileri alarak ödemelerine en kısa sürede başlayabilmektedir.

Banka Dışı Kredi Almak İstiyorum

Ayrıca kredilerinizi elden direkt olarak da alabilirsiniz. Bankalar gibi kredi başvurusu onayı, evrak süreci gibi zaman kayıplarına gerek kalmadan en geç iki gün içerisinde nakit kredinizi alabilirsiniz. Senetle alınan kredilerde bir faiz sonucunda aracı kuruma borçlandırılır. Bunu istemeyen kişiler tek seferde komisyon ödeyerek kredilerinin sahibi olabilir. Yüzde 5’den başlayan komisyonlar, kredi miktarına göre yüzde 10 ve yüzde 15 olarak devam etmektedir.

Bankasız kredi başvurusu için istenen belgeler:

Kredilerini almak isteyen kişilerin sadece TC kimlik fotokopisi ile başvuruda bulunması yeterlidir. Başvuru işlemlerinde istenen miktar taşıt veya konut kredisi olarak da kullanılabilir. Bankalar gibi teminat göstermeye de gerek yoktur. Sadece yüksek miktarlı kredilerde kefil istenebilir. Bunun yanında faturalı hatta kredi veya kredi kartına taksitle de kredi alarak nakit ihtiyaçlarınız yine aynı gün içerisinde karşılayabilirsiniz. Bankalar ile hiç ilişiğe geçmeden kredi almak isteyen kişiler şu an doğru adresteler. Tek yapmanız gereken iletişime geçmek ve hemen başvuru yaparak krediye sahip olmak.